Vip 26 Koltuk Yıkama

Vip 26 Koltuk Yıkama

Vip 26 Koltuk Yıkama

Vip 26 Koltuk Yıkama

Vip 26 Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuklar, evin olmazsa olmaz mobilyalarıdır. Günün en çok vakit geçirilen yeri olan, konukların üzerinde ağırlandığı koltuklar da her eşya gibi zamanla kire ve toza maruz kalır. Üzerinde biriken toz kalıntıları, yemek artıkları, bazen üzerine dökülen içecekler, çeşitli sıvılar sebebiyle kirlenen koltuklar, artık rahat bir yer olmaktan çıkıp sağlığınızı tehdit etmeye kadar gidebilir.

Deri, nubuk, tay tüyü, kadife, keten gibi çeşitli döşemelerle yapılabilen koltuklar temizlenirken çeşitli noktalarda özen isteyen, mümkün mertebe profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken işlemlerdir.

Koltuk yıkarken nelere dikkat edilmelidir?

 

Deterjan Seçimi

 

Koltuk yıkamada en kritik nokta hangi temizleme ürününün kullanılacağıdır. Burada da kilit nokta kumaş çeşidinin belirlenmesinden geçer. Örneğin deri bir koltuğu sulu sulu deterjanlarla yıkamak koltuğa büyük zarar verecekken başka bir kumaşta tam tersi etki yapar.  Bunun dışında deterjan seçimi koltuğun yeteri kadar temizlenmesi için de çok önemlidir.

Ucuz olsun diye seçilen kötü temizleyiciler kumaşı yıpratacağı gibi koltuğu tam anlamıyla temizlemez.

 

Makine Seçimi

 

Ev tipi halı yıkama makineleri ev hanımları tarafından sıklıkla koltuk yıkamada da tercih edilir. Ancak bu uygulama son derece yanlıştır. Koltuklar da özel bir işlem ister ve bunlar özel vakum  makinelerle olur. 

 

Lekelere Dikkat

Koltuklarda oluşan lekelere evlerde yapılan uygulamalar lekeleri daha da derinlere itebilir. Bu durumda da maalesef profesyonel müdahaleler bile işe yaramaz. Bu sebeple koltukta leke oluştuğunda hemen profesyonel bir Eskişehir koltuk temizleme firması ile iletişime geçmek gerekir. Vip26 Koltuk Yıkama, uzman ekibi, profesyonel ekipmanları ile tüm inceliklere dikkatle yaklaşarak koltuklarınızı temizler.fiyata değil kaliteli hizmete önem verenlerin adresi..

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım